آموزش بازی کلاغ پر

آموزش بازی کلاغ پر

منتشر شده در: تاریخ: 2017-05-03 بازدید: 2405 نظر: 0

راهنمای بازی فکری و تقویت حافظه کلاغ پر

بازی کلاغ پر

افزایش هوش و تقویت حافظه کوتاه مدت با بازی کلاغ پر

مشخصات بازی :

  • مناسب رده سنی 5 سال به بالا
  • تعداد افراد مورد نیاز جهت بازی کلاغ پر 2 الی 6 نفر
  • زمان تقریبی بازی کلاغ پر تقریبا 10 دقیقه
  • افزایش هوش و تقویت حافظه کوتاه مدت با انجام بازی کلاغ پر
  • دارای 1 عدد ساعت شنی
  • دارای 3 عدد تشتک پلاستیکی در 3 رنگ مختلف
  • دارای 21 عدد کارت تصویری
  • آموزش فارسی و روان بازی کلاغ پر

بازی کلاغ پر

همه ما می دانیم که حافظه بخشی از مغز است ، پس هر چیزی که به تقویت مغز کمک کند ، به تقویت حافظه نیز کمک خواهد کرد . بازی کلاغ پر نیز برای افزایش هوش و تقویت حافظه کوتاه مدت کودکان طراحی شده است .

ابتدا کلیه کارت های تصاویر را بصورت حلزونی بر روی میز بازی قرار دهید . اکنون باید دو عدد از تشتک های پلاستیکی را بر روی دو کارت اول قرار دهید . سپس بازیکنان باید تصاویر کارت های زیر تشتک ها را به خاطر بسپارند و بازی را طبق قوانین آن ادامه دهند . برنده بازی کلاغ پر کسی است که حافظه قویتری داشته باشد و بتواند تصاویر کارت های بیشتری را به خاطر بیاورد .

والدین و مربیان عزیز دقت نمایید ...

حافظه فعالیتی ذهنی است که طی آن اطلاعاتی که آموخته ایم یا تجربه کرده ایم فراخوانی می شوند . این تعریف ساده پروسه پیچیده ای را پوشش می دهد که بخش های مختلفی از مغز را در بر می گیرد و از راههای مختلف به ما خدمت می کند . در حافظه کوتاه مدت ذهن ما اطلاعات را برای چند ثانیه یا چند دقیقه ذخیره میکند . آیا احساس می کنید کودکان شما حافظه ضعیفی دارند ؟؟ تقویت حافظه بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید . همان طور که کودکان می توانند مسائل جدید ، زبان جدید و هر مهارت جدیدی را یاد بگیرند ، با چند تمرین ساده نیز می توانند حافظه خود را تقویت کنند . تمرینات فیزیکی ، ورزشها و فعالیت های فکری ، بازی های فکری ، از مثال هایی هستند که تاثیر آنها بر حافظه اثبات شده است .

بازی کلاغ پر نیز به منظور تقویت حافظه کودکان طراحی و تولیده شده است .

شرح کلی بازی کلاغ پر

خرید اینترنتی بازی کلاغ پر

روش بازی کلاغ پر

آموزش بازی کلاغ پر

راهنمای بازی کلاغ پر

بازی فکری و تقویت حافظه کلاغ پر

بازیکنان در بازی کلاغ پر باید تعداد بیشتری از تصاویر کارت ها را در مدت زمان مشخصی اعلام کنند . زمانی که یک بازیکن کارت ها را درست حدس بزند ، دو عدد تشتک پلاستیکی از روی هم می پرند و به جلو حرکت خواهند کرد . بازیکنی که بتواند تصاویر بیشتری را در حافظه خود نگه دارد ، برنده بازی کلاغ پر خواهد بود .

آماده شدن برای بازی کلاغ پر

توجه : تشتک مشکی درون بازی کلاغ پر فقط برای نوع خاصی از بازی مورد استفاده قرار می گیرد ، پس آن را فعلا کنار بگذارید .

ساعت شنی و تشتک های سفید و قرمز را جایی قرار دهید که در دسترس تمامی بازیکنان باشد . کارت های تصاویر بازی که تعداد آنها 21 عدد می باشد را به صورت حلزونی و دایره ای و البته تصادفی ، همانند تصویر زیر بر روی زمین بازی قرار دهید .

بازی کلاغ پر

مهم : توجه کنید که فاصله بین کارت های تصاویر باید به گونه ای باشد که شما بتوانید با استفاده از تشتک های پلاستیکی روی هر کارتی را که بخواهید بپوشانید . ما پیشنهاد می کنیم که حداقل 3 سانتی متر بین کارت ها فاصله وجود داشته باشد . باید مسیر کارت ها از نقطه شروع ( سمت چپ ) به نقطه پایان ( سمت راست ) کاملا مشخص باشد .

شروع بازی کلاغ پر

بزرگ ترین بازیکن شروع کننده بازی است . او باید به دو کارت اول که در خط شروع بازی قرار دارد نگاه کند و تصویر این دو کارت را به خاطر بسپارد . سپس دو عدد تشتک قرمز و سفید را روی این دو کارت قرار دهد ، اکنون دیگر او تصویر این دو کارت را نمی تواند ببیند .

شخص اول ( امین ) شروع کننده بازی است ، او باید تصویر دو کارت به طور مثال اردک و درخت را به خاطر بسپارد ، سپس باید دو عدد تشتک قرمز و سفید را روی این دو تصویر قرار دهد تا دیگر نتواند این تصاویر را ببیند .

اکنون این بازیکن ساعت شنی را برگرداند و بازی را شروع کند . او باید تصویر کارت اول را اعلام کند و یکی دیگر از بازیکنان تشتک روی کارت اول را برداشته و روی کارت سوم قرار دهد . اگر او تصویر را دست اعلام کرده بود ، اکنون باید تصویر کارت دوم را حدس بزند و یکی دیگر از بازیکنان تشتک روی کارت دوم را برداشته و روی کارت چهارم قراردهد و تا زمانی که تمامی ماسه ها به پایین ساعت شنی انتقال پیدا نکرده اند ، این بازیکن ( امین ) زمان دارد تا تصاویر زیر کارت ها را درست حدس بزند و همین طور به جلو حرکت نماید ، البته اگر او تصویر کارت را اشتباه نیز حدس بزند نوبت بازی او تمام می شود و باید بازیکن بعدی بازی را انجام دهد .

مهم : زمانی که بازیکنی در حال حدس زدن تصاویر زیر تشتک ها می باشد ، یکی دیگر از بازیکنان باید تشتک ها را جابجا کند . او باید این کار را خیلی سریع ، اما منظم و دقیق انجام دهد .

خرید اینترنتی کلاغ پر

بازی کلاغ پر به همین صورت ادامه پیدا می کند و تشتک ها به سمت جلو حرکت می کنند . بازیکنان علاوه بر اینکه باید بر روی دو کارتی که زیر تشتک ها هستند تمرکز نماید ، باید به ساعت شنی و زمان کمی که دارند نیز دقت نمایند . آنها باید یک تعادلی را بین سرعت و دقت خود ایجاد کنند تا بتوانند مسیر بیشتری را در زمان محدود خود طی کنند . زمانی که ساعت شنی پایان نوبت این بازیکن را نشان دهد یا اینکه او تصویر کارتی را درست حدس نزند ، باید کارت هایی که او درست حدس زده را بشمارند و تعداد این کارت ها همان امتیاز بازیکن اول خواهد بود . اکنون نوبت نفر بعدی است ، می توانید ترتیب کارت ها را تغییر کوچکی بدهید و او ( بازیکن بعدی ) بازی را شروع کند .

پایان بازی کلاغ پر

بازی کلاغ پر ادامه پیدا می کند تا تمامی بازیکنان یک دور بازی را انجام دهند ، بازیکنی که تصاویر کارت های بیشتری را درست حدس زده باشد ، برنده بازی کلاغ پر خواهد بود . بازیکنان می توانند توافق کنند که چند دور این بازی را انجام دهند و مثلا بعد از 5 دور بازی جمع امتیاز هر کسی بیشتر باشد ، برنده بازی کلاغ پر خواهد بود . بهتر است در این حالت امتیاز هر دور بازیکنان را روی کاغذی یادداشت نمایید .

روش خاص بازی کلاغ پر

اگر شما می خواهید بازی کلاغ پر را به روش سخت تر و چالشی تر بازی کنید ، می توانید از تشتک سیاه رنگ نیز استفاده کنید و با سه تشتک بازی را انجام دهید . در این حالت بازیکنان باید تصویر 3 کارت را بصورت مداوم در حافظه خود قرار دهند . تمامی قوانین بازی کلاغ پر در این حالت نیز مانند قبل می باشد .

محتویات موجود درون جعبه ی بازی کلاغ پر

ساعت شنی

3 عدد تشتک پلاستیکی در سه رنگ مختلف

21 عدد کارت تصویری رنگی

راهنمای بازی کلاغ پر به زبان فارسی

شما می توانید برای خرید بازی کلاغ پر بر روی لینک های زیر کلیک نمایید و مراحل ثبت سفارش خود را انجام دهید ، در صورت بروز اشکال در ثبت سفارش خود ، می توانید با شماره 09112726183 تماس حاصل نمائید .

 

خرید اینترنتی بازی کلاغ پر

خرید بازی کلاغ پر

قیمت بازی کلاغ پر

بازی فکری کلاغ پر

بازی فکری کودک