راهنمای استفاده از ماهیتابه رژیمی هپی کال اصل کره

منتشر شده در: تاریخ: 2017-01-22 بازدید: 38643 نظر: 0

روش استفاده صحیح و پخت مواد غذائی درون تابه رژیمی هپی کال

 • مکانیسم پخت در تابه دو طرفه هپی کال

تابه ای که در اختیار شماست برای پختن و سرخ کردن انواع غذاها طراحی شده است .

سیستم بسته تابه هپی کال در شروع پخت سبب می گردد تا غذا در اثر گرفتن دمای معینی ابتدا آب و سپس روغن محتوای خود را آزاد کرده و بدین ترتیب غذا در بخار آب خود پخته و سپس در روغن خود ، کاملا سرخ گردد ، آنچنان که غذای آماده شده دارای ظاهری پر چرب و کاملا مغز پخت می باشد .

برای سرخ کردن غذاهایی نظیر سیب زمینی و بادمجان که درون خود فاقد روغن می باشند افزودن مقدار کمی روغن کفایت میکند ، زیرا به دلیل تبعیت از روش بخارپز ، غذا نمی تواند روغن را به درون خود جذب نماید و همان مقدار کم روغن افزوده شده به غذا ، روی سطح آن را کاملا سرخ میکند . بنابراین به دلیل طبخ ملایم و همچنین استفاده از آب و روغن خود غذاها برای پختن و سرخ کردن آنها ، ارزش مواد غذایی حفظ گردیده و غذاها طعمی واقعی و دلنشین خواهند داشت .

 • چگونه از تابه هپی کال استفاده کنیم ؟
 1. هیچ گاه تابه هپی کال را بدون غذا روی اجاق روشن نگذارید ، چون ممکن است پوششهای درونی و بیرونی تابه آسیب ببیند.
 2. به هنگام گذاشتن غذا در داخل تابه هپی کال دقت نمایید که سوراخ خروج بخار مسدود نگردد و حتی المقدور به اندازه حجم یک تخم مرغ کوچک ، فضای خالی باقی بماند . در غیر اینصورت به هنگام جوشیدن آب جمع شده تابه ، ممکن است آب و روغن از سوراخ بخار به بیرون سرازیر شود .
 3. چنان چه در زمان طبخ ، حرارت شعله بیش از حد مورد نیاز تنظیم گردد ، ممکن است غذا فرصت لازم را برای آنکه در بخار خود پخته شود بدست نیاورد و قبل از انکه پخته شود برشته گردد . هم چنین اگر حرارت شعله کمتر از حد مورد نظر تنظیم گردد ، دمای داخل تابه برای پخت کافی نخواهد بود و علاوه بر طول کشیدن زمان پخت ، غذا در نهایت به حالت خشک و با ظاهری کم چرب ( مشابه جوجه کباب ) در خواهد آمد .
 4. به هنگام پخت غذا و تا زمانی که هنوز آب غذا در ته ظرف وجود دارد حتی المقدور از باز کردن درب تابه خودداری کنید تا یکنواخت بودن حرارت در درون تابه حفظ شود . همچنین تا آن زمان نیازی به پشت و رو کردن تابه نیست ، زیرا قسمت بالایی مواد غذائی تحت تاثیر بخار بوده و به آرامی پخته می شود .

نکته : در حالت کلی شعله اجاق گاز باید بر روی حداقل مقداری تنظیم شود که آب جمع شده در داخل تابه حتی در گوشه های ظرف به راحتی بجوشد .

 • نکاتی جهت استفاده بهینه از تابه دوطرفه هپی کال :
 • تابه هپی کال دارای انتقال حرارت و رسانایی گرمای بالایی می باشد . با شعله کم اجاق پخت و پز کنید ، تا غذا به آرامی پخته شود .
 • در قسمت پشت تابه هپی کال ، ناودان روغن گیر قرار دارد که قطرات بخار آب یا روغن خارج شده را می گیرد و بداخل تابه بر می گرداند . لطفا قبل از پشت و رو کردن تابه هپیکال ، برای جلوگیری از کثیف شدن تابه و اجاق گاز ، مختصری دسته ی تابه را به سمت پایین متمایل سازید تا روغن و آب داخل ناودان به تابه باز گردد .
 • تابه هپی کال از نظر ساختار تابه ای دوطرفه است ، ولی تا حد امکان از تابه پایینی استفاده کنید و از تابه بالایی فقط در موقع سرخ کردن طرف دیگر غذا استفاده نمائید .
 • مواد غذایی را بیش از حد گنجایش و با فشار در درون تابه نگذارید . چون علاوه بر آسیب به پوشش نچسب به قسمت لولا و دسته ها نیز ممکن است صدمه وارد گردد .
 • در پخت غذاهایی که دارای استخوان های شکسته شده می باشند ، دقت کنید که غذا طوری داخل تابه قرار گیرد که نوک تیز استخوان با سطح داخلی تابه در تماس نبوده و منجر به آسیب پوشش نچسب نگردد .
 • در حین آشپزی و بعد از آن ، از زدن قاشق و دیگر اجسام سخت به لبه های تابه ( آنگونه که عده ای در حین آشپزی عادت به انجام مکرر آن دارند ) جدا پزهیز کنید ، زیرا آب بندی تابه دچار نقص می گردد .
 • به جهت حفاظت از لایه نچسب داخلی ، هیچ گاه آب سرد را به داخل تابه داغ نریزید .
 • به دلیل استفاده شعله ملایم ( در حین آشپزی با تابه هپی کال ) می بایست شعله اجاق گاز کاملا یکنواخت باشد تا حرارت بطور یکسان در تمام سطح تابه منتشر شود .

نکته مهم : جهت پیشگیری از آسیب پوشش داخلی تابه رژیمی هپی کال ، از مواجهه طولانی مدت آن با مواد اسیدی مثل آبلیمو ، آبغوره ، سرکه و ... جلوگیری نمایید . بدین منظور حتی المقدور این مواد را در مراحل آخر پخت یا پس از سرو غذا استفاده کرده و تابه را بلافاصله بشویید .

 • نکات قابل توجه پس از پخت مواد غذایی در تابه هپی کال :

نکته مهم : تابه برای پخت غذا می باشد نه نگهداری آن ، بنابراین پس از پخت ، مواد غذایی را به مدت طولانی در تابه باقی نگذارید زیرا نمک یا اسید موجود در غذا ممکن است به لایه نچسب آن صدمه وارد کند .

 • پس از پخت غذا ، سطح بیرونی و درونی تابه را به کمک اسفنج و مایع ظرفشویی با ملایمت بشویید و در صورت تمایل نوار سیلیکونی تابه را نیز به ترتیبی که گفته خواهد شد ، شستشو و نگهداری نمایید . دقت کنید که هنگام شستشوی تابه هپی کال به قسمت لولا فشار اضافی وارد نگردد .
 • به هنگام شستشوی تابه هپیکال دقت نمایید که لکه ها و چربی ها از سطح بیرونی تابه پاک شود در غیر اینصورت چنانچه لکه و چربی روی تابه بماند و در دفعات بعدی آشپزی بر روی حرارت زیاد بسوزد ، امکان پاکسازی کامل آن دیگر وجود نخواهد داشت .
 • اگر غذای درون تابه سوخت و به لایه درونی تابه چسبید ، قبل از هر کاری مقداری آب گرم به درون تابه بریزید و مدتی صبر کنید تا قسمت های سوخته و سخت شده نرم گردد و به آسانی و بدون صدمه به لایه نچسب ، جدا شود .
 • پختن و سرخ کردن غذاهای غیر گوشتی درون تابه هپی کال :

برای پختن و سرخ کردن غذاهایی که درون خود روغن ندارند مانند بادمجان ، کدو ، سیب زمینی ، تخم مرغ ، سوسیس و ... مقدار کمی روغن ، حداکثر یک پنجم مقداری که در حالت معمولی استفاده می کرده اید به مواد اضافه نمایید و یا تابه را با آن چرب کنید و با حالت درب کاملا بسته و با وجود واشر سیلیکونی کار پخت را مانند حالت قبل دنبال کنید .

 • پختن و سرخ کردن غذاهای نشاسته دار درون تابه هپی کال :

برای پختن و سرخ کردن غذاهایی نظیر نان ، کوکو ، پیتزا ، لازانیا ، ماکارونی و دیگر غذاهای نشاسته دار ابتدا تابه را با کمی روغن چرب نموده و پس از ریختن مواد ، کار طبخ را با شعله ملایم انجام دهید . لیکن بهتر است دسته ها را به یکدیگر قفل نکنید تا بخار آب به سهولت از اطراف درب خارج گردد . تا زمانی که مواد خود را نگرفته است تابه را پشت و رو نکنید ، اما توجه داشته باشید که قبل از پشت و رو کردن تابه ، به منظور جلوگیری از ریختن آب و روغن به بیرون ، درب تابه هپی کال را قفل نمایید و پس از برگرداندن تابه دوباره دسته ها را از حالت قفل خارج سازید ( در پخت پیتزا برگرداندن به طرف دیگر انجام نمی شود ) .

 • پختن کیک درون تابه هپی کال :

ابتدا واشر سیلیکونی را از جای خود خارج نمائید ، سپس هر دو نیمه تابه را با کمی روغن چرب کنید . تابه هپی کال را بر روی شعله ملایم قرار دهید تا داغ شود . سپس مواد کیک را به داخل تابه بریزید و پخت را با شعله ملایم تر از حالت های قبل انجام دهید . ابتدا صبر کنید تا مواد کیک پف کرده و شکل ظرف را به خود بگیرد ، سپس به تناوب آنرا پشت و رو کنید تا هر دو طرف کیک به میزان دلخواه شما برشته شود .

 • پختن و سرخ کردن غذاهای گوشتی درون تابه هپی کال :

برای پختن و سرخ کردن انواع غذاهای گوشتی که در بافت خود آب و روغن دارند ( نظیر گوشت قرمز ، ماهی ، میگو ، کباب تابه ای ، مرغ ، بوقلمون ، بلدرچین ، جوجه کباب و ... ) مواد غذایی را به همراه چاشنی ها و بدون اضافه کردن آب و روغن درون تابه گذاشته و درب آن را کاملا ببندید و با شعله ملایم به طبخ بپردازید . پس از مدت کوتاهی شاهد خروج بخار از محفظه ی بخار خواهید بود . زمانی که رفته رفته از میزان بخار کاسته می شود ، غذای درون تابه هپی کال پخته شده و از این به بعد در روغن خود سرخ می گردد . می توان با پشت و رو کردن تابه هر دو طرف غذا را سرخ کرد . هم چنین می توان با باز کردن درب تابه میزان سرخ شدن مواد را بررسی و رویت نمود و هر زمان به میزان دلخواه رسید شعله را خاموش کرد . لازم به ذکر است ساختار تابه ی هپی کال به گونه ای طراحی شده که مواد غذایی را بدون افزودن روغن ، پخته و سرخ می نماید . اما چنانچه بر حسب ذائقه تمایل داشتید می توانید مقداری روغن به غذا اضافه نمایید .

 • نگهداری و نکات مهم در مورد تابه دوطرفه هپی کال :
 1. هر 6 ماه یکبار ، برای افزایش خاصیت نچسب داخلی مقداری سرکه یا آب لیمو داخل تابه ریخته و در حین حرارت ملایم و با درب بسته ، آن را پشت و رو کنید و طوری حرکت دهید که تمام قسمت های داخلی تابه هپی کال به ان آغشته گردد و سپس تابه را شستشو دهید .
 2. برای افزایش طول عمر نوار سیلیکونی بهتر است هر چند وقت یکبار نوار را از جای خود بیرون آورده و با حلقه کردن بین دو دست و مقداری مایع ظرفشویی شستشو دهید و سپس آن را تا استفاده بعدی در جای مطمئن آویزان نمایید و یا درون تابه نگهداری کنید تا در زمان لازم ان را در جای خود نصب نمایید .
 3. چنانچه برای مدت طولانی واشر از جای خود خارج نشده باشد ، بدلیل اینکه در طی این مدت در یک موقعیت خاصی قرارداشته و شکل همان موقعیت را به خود گرفته است ، بیرون آوردن و نصب مجدد ، آنرا دقیقا در همان موقعیت قبل قرار نمی دهد و خصوصیت آب بندی ان دچار نقص می گردد . برای رفع این مسئله واشر را برای مدت چند ساعت داخل فلاسک آب جوش قرار دهید تا به شکل اولیه خود باز گردد .
 4. پس از مدتی طولانی بر اثر استفاده ی مداوم و در مجاورت روغن و حرارت ممکن است بر طول واشر سیلیکونی افزوده گردد . در این حالت با قیچی کردن فقط یک سانتی متر از طول واشر آنرا اصلاح کنید .
 5. چنانچه می خواهید از چاشنی ها استفاده کنید ، ابتدا مواد غذایی را درون تابه گذاشته و سپس چاشنی ها ( نظیر نمک ، فلفل ، ادویه ، زعفران ، پیاز ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای ، رب ، سس و ... ) را بر روی غذا بریزید ( نه در کف تابه ) و سپس کار طبخ را شروع نمایید . در این حالت چاشنی ها تحت تاثیر بخار قرار گرفته و طعمی ملایم و مطبوع به غذا خواهند داد .
 6. در روش پخت غذاهای گوشتی ( بدون افزودن روغن و آب ) چنانچه احساس می کنید غذا نسبتا خشک می شود ، پیشنهاد می گردد برای رفع خشکی غذا ابتدا چند عدد گوجه فرنگی نیمه شده را بر روی غذا قرار دهید .
 7. چنان چه در زمان پخت می خواهید از وضعیت مواد غذایی داخل تابه مطلع شوید درب تابه هپی کال را حتی الامکان به میزان کم باز کنید تا قطرات آب نشسته برنیمه بالایی تابه کمتر سرازیر شود و در حالت کلی بهتر است تابه را در وضعیتی باز کنید که قسمت عمیق تر تابه در پایین و بر روی اجاق قرار گرفته باشد .
 8. در هنگام پخت غذا برای برگرداندن تابه به طرف دیگر ، ابتدا مطمئن شوید که دسته ها به یکدیگر قفل گردیده است ، سپس انتهای تابه دو طرفه هپی کال را به طرف بالا متمایل سازید تا آب و روغن موجود در شیار روغن گیر به داخل تابه باز گردد و بیرون نریزد ( رعایت نکات شماره 7 و 8 در تمیز ماندن تابه ی هپی کال شما موثر خواهد بود ) .
 9. دقت کنید که مرکز تابه بر روی شعله قرار بگیرد تا علاوه بر انتشار یکنواخت حرارت در داخل تابه ، سطح لعابی بیرونی تابه نیز توسط پایه های فلزی اجاق خراشیده نگردد .
 10. در هنگام پخت غذا ، به دلیل وجود سیستم یکپارچه حرارت ، حتی از لمس کردن نیمه بالایی تابه جدا خودداری فرمایید .

در صورت استفاده ی صحیح از تابه ، دوام نوار سیلیکونی بیش از 5 سال است و طبیعتا عدم رعایت نکات ذکر شده و طبخ غذا با حرارت بالا و عدم شستشوی به موقع واشر ، دوام واشر را کاهش می دهد ( در ضمن یک عدد واشر سیلیکونی اضافه نیز درون تابه هپی کال قرار داده شده است ) .

اگر تابه خالی حرارت داده شود کارایی سیستم بسته تابه کاهش می یابد و به واشر سیلیکونی آسیب می رسد و یا تابه تغییر فرم می دهد .

اگر دو طرف تابه را بیش از حد باز کنید و یا ضربه ای به آن وارد شود ممکن است رینگ اتصال آسیب ببیند .

اگر غذا را بصورت گرم در تابه در بسته نگهدارید به علت خنک شدن غذا قطرات آب در آن جمع می شود و نگهداری غذا در شرایط فوق باعث فساد و از بین رفتن غذا و پوشش داخل تابه می شود .

 • اولین مرتبه استفاده از تابه دو طرفه هپی کال :
 • ابتدا تابه هپی کال را با آب و مایع ظرفشویی و با کمک اسفنج شستشو دهید تا آلودگی های در حین تولید رفع گردد .
 • در اولین مرتبه استفاده از تابه ی هپی کال ، آن را روی شعله ملایم اجاق قرار داده ، سطح داخلی تابه را با مقدار کمی روغن آغشته نمایید و اجازه دهید چند دقیقه حرارت ببیند . سپس آنرا با دستمال نرمی تمیز کنید . اتمام این مرحله باعث افزایش دوام تابه و ارتقا کیفیت پخت می شود . هم چنین در اولین مرتبه استفاده بهتر است پختن و سرخ کردن مرغ را امتحان کنید تا نسبت به چگونگی تنظیم شعله آن مسلط گردید .

خرید اینترنتی هپی کال

خرید ماهیتابه رژیمی

قیمت ماهیتابه هپی کال

هپی کال کره

خرید ماهی تابه هپی کال

اجزا تابه ی رژیمی هپی کال سایز بزرگ :

 1. قفل مغناطیسی : با کوچک ترین فشار دست ، درب تابه بسته و قفل می شود .
 2. قسمت استیل دسته : ناحیه اتصال دسته به تابه .
 3. واشر سیلیکونی : واشری مقاوم در برابر حرارت ، برای آب بندی تابه و جلوگیری از خروج بو ، دود و روغن .
 4. ناحیه اتصال لولا : قسمتی که هر دو طرف تابه را به هم متصل میکند .
 5. خروجی بخار : منفذی برای خروج بخار تدریجی غذا .
 6. روغن گیر : ناودانی تعبیه شده در پشت تابه برای تمیز نگهداشتن تابه .
 7. دسته : دسته تابه هپی کال با طراحی مناسب برای راحتی در حمل و ایمنی بیشتر .

در صورت تمايل جهت خريد تابه دوطرفه هپی کال سایز بزرگ اصل کره مي توانيد اینجا رو کلیک نمایید .