بازی استراتژی اتللو ریورسی 6×6 خانه

مشخصات محصول :

 • دارای صفحه بازی 6×6 ( 36 خانه )
 • دارای 36 مهره دو رو ( مشکی و سفید )
 • دارای راهنمای بازی به زبان فارسی
 • مناسب برای رده سنی 5 سال به بالا
 • تعداد مورد نیاز برای انجام بازی 2 نفر
 • زمان تقریبی بازی 5 الی 15 دقیقه
 • ابعاد صفحه ی بازی 19 سانتیمتر در 19 سانتیمتر
 • یک بازی استراتژی و فکری
بازی اتللو ریورسی
بازی اتللو ریورسی

اتللو یک بازی استراتژی صفحه ای است که بین دو نفر بازی می شود . صفحه بازی اتللو مربع شکل است و ابعاد آن 6×6 خانه می باشد . مهره های بازی اتللو دو سمت دارند که یک سمت آنها مشکی و سمت دیگر سفید می باشند . اجزای تشکیل دهنده بازی اتللو ، صفحه بازی 6×6 خانه ، 36 عدد مهره و راهنمای ساده و روان بازی می باشد .

هدف از بازی اتللو ، هر بازیکن سعی میکند با اتخاذ راهبرد و استراتژی مناسب در انتهای بازی بیشترین مهره را در روی صفحه بازی به رنگ خود برگرداند یا در واقع تصاحب کند . مهره های حریف را محاصره کن و به رنگ خودت برگردان . گوشه های صفحه بازی اتللو بهترین قسمت های صفحه ی بازی هستند . تصاحب لبه های صفحه ، نقش مهمی در بردن بازی اتللو ریورسی دارد .

بازی اتللو 6×6 خانه
بازی اتللو 6×6 خانه

روش بازی اتللو ، ابتدا دو بازیکن رنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنند ، بدیهی است یک نفر مشکی و نفر دیگر سفید را می تواند انتخاب نماید . هر یک از بازیکنان تعداد نصف مهره را برداشته و در طول بازی طبق قوانین بازی روی صفحه می گذارد ( در اتللو 6×6 خانه هر بازیکن 18 مهره را خواهد داشت ) .

بازیکن مشکی طوری مهره را روی صفحه می گذارد که رنگ مشکی آن رو باشد و بازیکن سفید بلعکس سمت سفید را به سمت بالا می گذارد . ابتدا 2 عدد مهره توسط بازیکن مشکی و 2 عدد مهره توسط بازیکن سفید در مرکز صفحه بازی قرار داده می شود ( مانند تصویر زیر ) .

شروع بازی اتللو
شروع بازی اتللو

سپس بازی شروع می شود . معمولا بازیکن مشکی نفر اول است . هر بازیکن در نوبت خود فقط 1 مهره را روی صفحه قرار می دهد و نوبت را به نفر بعد می دهد . شرط مهره گذاری در بازی اتللو به این گونه است که بازیکن با قرار دادن مهره یک یا چند مهره حریف را بین مهره قبلی و مهره جدید خود محاصره میکند ( مانند تصویر زیر ) .

توجه : علامتX  در تصویر پایین نشان دهنده خانه هایی است که مهره مشکی می تواند بازی کند .

روش بازی اتللو
روش بازی اتللو

محاصره می تواند افقی یا عمودی یا مورب باشد ، در طول بازی ممکن است هم زمان در چند جهت محاصره انجام شود . مهره هایی که محاصره می شوند توسط بازیکن برگردانده شده و به رنگ مهره ی خود روی صفحه قرار میگیرد و در واقع مهره های محاصره شده را به رنگ خود در می اورد . در اثر برگرداندن مهره های محاصره شده ممکن است محاصره جدیدی نیز به وجود بیاید ، دقت نمایید که این مهره ها برگردانده نمی شوند و فقط مهره هایی تصاحب می شوند ( برگردانده می شوند ) که بین مهره جدید و مهره قبلی در خط محاصره قرار بگیرند .

برای درک بیشتر موضوع می توانید به مثال هایی که در دفترچه راهنمای بازی قرار گرفته است رجوع نمایید .

خرید اینترنتی بازی اتللو ریورسی
خرید اینترنتی بازی اتللو ریورسی

انتهای بازی اتللو ، بازی در چند صورت خاتمه می یابد .

 • تمام صفحه پر شود و دیگر مهره ای برای بازی نباشد ( بیشترین احتمال را دارد ) .
 • یکی از بازیکنان مهره هایش تمام شود .
 • مهره ها هنوز تمام نشده ولی هیچ کدام از بازیکنان نمی توانند مهره روی صفحه قرار دهند .

برنده بازی اتللودر خاتمه کسی برنده بازی اتللو است که بیشترین مهره به رنگ او روی صفحه بازی قرار داشته باشد .

قوانین کلی بازی اتللو :

 • شرط مهره گذاری فقط محاصره رقیب به صورت افقی ، عمودی ، مورب ، و یا هر سه می باشد .
 • فقط مهره هایی تصاحب می شوند که بین مهره جدید و مهره قبلی موجود در خط محاصره قرار گیرند .
 • اگر بازیکنی در نوبت خود نتواند محاصره انجام دهد نوبتش را به حریف واگذار می کند .
بازی استراتژی اتللو
بازی استراتژی اتللو

در صورت تمايل جهت خريد بازی اتللو ریورسی مي توانيد بر روي ( اضافه به سبد خريد ) کليک نماييد ، سپس به بخش سبد خريد رفته و ( تسويه حساب ) را انتخاب کنيد . در مرحله بعد ( ثبت نام ) و يا ( تسويه به عنوان مهمان ) را انتخاب نماييد و مشخصات خود را وارد سيستم نماييد . در مرحله بعد روش ( حمل و نقل ) را انتخاب نموده و در انتها روش پرداخت ملت را انتخاب کنيد و وارد درگاه پرداخت بانک ملت بشويد . پس از پرداخت مبلغ و ثبت سفارش ، محصول شما برايتان ارسال خواهد شد .

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: