بازی فکری و استراتژی کریدور

کریدور – quoridor

مشخصات بازی :

  • نوع بازی فکری ، استراتژیک
  • افراد مورد نیاز برای انجام بازی 2 نفره و 4 نفره
  • مناسب برای رده سنی بالای 8 سال
  • دارای صفحه ی بازی از جنس پلاستیک
  • دارای 20 عدد دیوارک پلاستیکی
  • دارای 4 عدد مهره بازی در چهار رنگ مختلف
  • دارای DVD آموزشی انجام بازی
  • ابعاد صفحه بازی 28 × 28 سانتیمتر
  • ساخت ایران

کریدور یک بازی استراتژیک لذت بخش برای 2 یا 4 نفر می باشد . هر نوبت بازی کریدور کمتر از 10 دقیقه زمان می برد . در هر نوبت ، شما باید تصمیم بگیرید که یا مهره ی خود را یک خانه حرکت دهید و یا با قرار دادن دیوارک ها در مسیر حرکت رقیبتان ، او را متوقف نمایید .

بازی فکری کریدور
بازی فکری کریدور

بازی فکری کریدور شامل یک عدد صفحه ی بازی به شکل گرد می باشد ، ابعاد صفحه ی بازی کریدور 28 × 28 سانتیمتر است . جنس این صفحه از پلاستیک باکیفیت تولید شده است ، رنگ صفحه ی بازی سبز می باشد . 20 عدد دیوارک پلاستیکی نیز درون بسته بندی این بازی قرار دارد که از آنها برای بستن مسیر حرکت بازیکنان دیگر می توانید استفاده نمایید . 4 عدد مهره ی بازی جهت انجام بازی 2 نفره و 4 نفره نیز درون بازی قرار داده شده است . این چهار مهره در 4 رنگ مختلف می باشند .

بازی فکری کریدور

بازی کریدور

بازی فکری کریدور قابلیت بازی 2 نفره و بازی 4 نفره دارد . در حالت بازی 2 نفره تعداد 10 عدد دیوارک به هر بازیکن تعلق می گیرد . در حالت بازی 4 نفره تعداد 5 عدد دیوارک به هر بازیکن تعلق می گیرد . این بازی کاملا فکری می باشد و شما باید بر اساس فکر و استراتژیک های متفاوت سعی بر بستن مسیر سایر بازیکنان کرده و مهره ی خود را به انتهای صفحه بازی رسانده و برنده ی بازی باشید .

هدف در بازی کریدور رساندن مهره خود به انتهای صفحه است و در این حالت شما برنده ی بازی کریدور خواهید بود . بازیکنان دیگر سعی می کنند در طول مسیر حرکت شما دیوارک ها را قرار دهند تا کار شما را مشکل تر کنند . با این حرکت شما مجبور می شوید که با حرکت در اطراف دیوارک ها راه خود را باز نمایید . هم چنین شما می توانید با قرار دادن دیوارک ها در مقابل مهره ی حریف ، از پیشروی او جلوگیری کنید و زمان رسیدن مهره حریف به خط پایان را کند نمایید .

برای شروع بازی کریدور ابتدا تعیین کنید که 2 نفره و یا 4 نفره می خواهید بازی کنید . اگر شما می خواهید بازی را 4 نفره انجام دهید ، باید چهار عدد مهره ی بازی را در جایگاه های خود قرار داده و هر بازیکن رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید . تعداد 5 عدد دیوارک نیز به هر بازیکن می رسد که آنها را نیز در جایگاه خود بر روی صفحه ی بازی قرار دهید . جایگاه مهره ها در تصویر زیر نمایش داده شده است ( باید در خانه وسط ردیف اول سمت خود قرار داشته باشد ) . همه بازیکنان مهره ی خود را در سمت خود و در خانه وسطی باید قرار بدهند . با قرعه کشی معلوم کنید که نفر اول برای شروع بازی کیست .

خرید بازی کریدور

روش بازی کریدور

هدف در بازی کریدور این است که شما بتوانید مهره ی خود را به انتهای صفحه مقابل خود برسانید ، ولی این همه ماجرا نیست زیرا در طول مسیر ، سایر بازیکنان دیوارک هایی را در مسیر شما قرار می دهند . شما نیز می توانید از 5 عدد دیوارک خود استفاده نمایید و مسیر پیشروی رقیبتان را کند نمایید . هر بازیکن در هر دور بازی یا می تواند یکبار مهره ی خود را یک خانه حرکت دهد ( فقط بصورت عمودی و یا افقی ) و یا از یک عدد دیوارک خود استفاده نماید و مسیر حرکت سایر بازیکنان را کند نماید .

روش استفاده از دیوارک ها در بازی کریدور ، موانع و دیوارک ها باید به گونه ای قرار داده شوند که دو مربع از صفحه ی بازی را بپوشاند . موانع باید با حذف تسهیل حرکت خود بازیکن یا در جهت جلوگیری از دسترسی آسان بازیکن مقابل به پایان صفحه استفاده شود ، اما هرگز نباید مانع دسترسی طرف مقابل به خط هدفش شود یعنی همیشه باید راه فراری برای او وجود داشته باشد . در تصویر زیر می توانید شیوه استفاده از دیوارک ها را در بازی مشاهده کنید .

روش بازی فکری کریدور
روش بازی فکری کریدور

نکته : وقتی دو آدمک در حالتی مقابل هم قرار می گیرند که هیچ مانعی بین آنها نباشد آدمکی که نوبتش رسید می تواند از روی آدمک دیگر بپرد و بدین طریق یک خانه اضافی پیش می رود ، اگر مانعی در پشت آدمک حریف قرار داشته باشد بازیکن می تواند آدمک خود را به سمت راست یا چپ آدمک حریف ببرد .

پایان بازی کریدور و برنده ی بازی کریدور

برنده بازی کریدور بازیکنی است که بتواند مهره ی خود را به هر یک از خانه های آخرین ردیف مقابل خود برساند . شما می توانید به همراه تمامی اعضای خانواده به انجام بازی فکری کریدور بپردازید و لحظات شادی را در کنار هم تجربه کنید ، هم چنین قدرت فکر کردن و آینده نگری را در کودکان خود افزایش دهید .

بازی کریدور
بازی کریدور

در صورت تمايل براي خريد بازی فکری کریدور مي توانيد بر روي ( اضافه به سبد خريد ) کليک نماييد ، سپس به بخش سبد خريد رفته و ( تسويه حساب ) را انتخاب کنيد . در مرحله بعد ( ثبت نام ) و يا ( تسويه به عنوان مهمان ) را انتخاب نماييد و مشخصات خود را وارد سيستم نماييد . در مرحله بعد روش ( حمل و نقل ) را انتخاب نموده و در انتها روش پرداخت ملت را انتخاب کنيد و وارد درگاه پرداخت بانک ملت بشويد . پس از پرداخت مبلغ و ثبت سفارش ، محصول شما برايتان ارسال خواهد شد .

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:

آخرین محصولات