بازی تیک تیک

مشخصات بازی :

  • افزایش هوش ، تقویت تمرکز ، کنترل هوش هیجانی
  • شناخت و کنترل عواطف و هیجان های کودکان
  • مناسب برای رده سنی 8 سال به بالا
  • افراد مورد نیاز برای انجام بازی 2 تا 6 نفر
  • زمان تقریبی انجام بازی 10 دقیقه
  • دارای 1 عدد تاس رنگی
  • دارای 1 عدد تاس اشکال
  • دارای 36 عدد مهره اشکال ( با قابلیت آهن ربایی و مغناطیسی )
  • دارای قانون بازی
  • ساخت ایران
بازی تیک تیک
بازی تیک تیک

هوش هیجانی عامل موفقیت کودک شما در زندگی شخصی و اجتماعی او خواهد شد .

از اثرات مثبت بازی تیک تیک میتوان به افزایش هوش ، تقویت تمرکز و کنترل هوش هیجانی اشاره کرد . بازی تیک تیک باعث شناخت و کنترل عواطف و هیجان های کودکان خواهد شد .

هوش عاطفی ، هوش احساسی یا هوش هیجانی شامل شناخت و کنترل عواطف و هیجان های خود است . هوش هیجانی به دلیل کاربردهایی که دارد و بخصوص در مورد کودکان از جایگاهی ویژه برخوردار است . هوش هیجانی به کودکان کمک میکند تا در موقعیت های تهدید کننده و خطرناک ، واکنش مناسب تری برای نجات خود انجام دهند . همچنین با کمک هوش هیجانی می توانید به ریشه های غم و شادی در کودک پی ببرید و آن را مدیریت نمائید . حساسیت و هوش هیجانی بالاتر ، به کودکان کمک می کند تا نیازهای دیگران را درک ، حداقل به همدلی به آنها کمک و با کنترل بر احساسات خود ، حس مسئولیت پذیری را در خود تقویت کنند .

در مجموع هوش هیجانی بخصوص به کودکان کمک می کند تا یادگیری بهتری داشته و خوشحال تر ، سالم تر و موفق تر باشند . شما می توانید با تهیه بازی تیک تیک همه این موارد را برای کودکان خود به ارمغان آورید .

همان طوری که در توضیحات بالا به آن اشاره کردیم محتویان درون بسته بندی بازی تیک تیک شامل 36 عدد مهره ی اشکال ، یک عدد تاس اشکال ، یک عدد تاس رنگی و قانون انجام بازی می باشد .

 

بازی تیک تیک

راهنمای بازی تیک تیک

شرح خلاصه بازی تیک تیک

بر روی هر مهره پلاستیکی بازی ، 3 تصویر در 3 رنگ مختلف وجود دارد . هر نوبت از بازی به ترتیب یکی از بازیکنان باید دو عدد تاس رنگی و تاس اشکال را پرتاب کند و سپس تمامی بازیکنان باید با توجه به تصویر و رنگ تاس ها ، مهره هایی که آن تصویر با همان رنگ مشخص شده را دارند ، جمع نمایند . در ادامه با ذکر توضیحات و تصاویر شما را بیشتر با قانون بازی تیک تیک آشنا خواهیم کرد ، پس تا پایان با ما باشید !

با توجه به وجود آهنربا در هر یک از مهره ها ، بازیکنان به راحتی می توانند مهره ها را به هم بچسبانند و تعداد بیشتری را جمع کنند . سپس نوبت بازیکن بعدی است تا تاس ها را پرتاب نماید و بازی هنگامی تمام خواهد شد که دیگر مهره ای در وسط بازی وجود نداشته باشد . برنده بازی تیک تیک کسی است که مهره بیشتری جمع کرده باشد .

خرید بازی تیک تیک

بازی فکری تیک تیک

آماده شدن برای انجام بازی تیک تیک

تمای مهره های مغناطیسی را به صورت تصادفی روی میز یا روی زمین به نحوی پخش کنید که تصاویر آن ها مشخص باشد . تاس های رنگی و اشکال را در گوشه ای از زمین بازی قرار دهید ( می توانید به تصویر زیر دقت نمایید ) .

روش بازی تیک تیک
روش بازی تیک تیک

شروع بازی تیک تیک

کوچک ترین بازیکن ، شروع کننده ی بازی تیک تیک خواهد بود . او باید تاس های رنگی و اشکال را به طور همزمان پرتاب کند . سپس همه بازیکنان باید در سریع ترین زمان ممکن تمامی مهره هایی که آن شکل و رنگ آمده روی تاس را دارند ، جمع نمایند . به طور مثال تاس رنگی ( رنگ قرمز ) را نشان می دهد و تاس اشکال ( تصویر ستاره ) را نشان می دهد . بازیکنان باید تمامی مهره هایی که روی آنها تصویر ستاره ی قرمز وجود دارد را جمع کنند ( به تصویری که در پایین آمده است دقت نمایید ) .

 

با توجه به این که مهره های بازی مغناطیسی هستند ، بنابراین باید از یک دست خود برای جمع آوری مهره ها استفاده کنید . بازیکنان باید تا زمانی که دیگر هیچ مهره ای با تصویر ستاره قرمز روی میز وجود نداشته باشد ، به جستجوی خود ادامه دهند . سپس بازی تیک تیک در جهت عقربه های ساعت ادامه خواهد داشت و بازیکن بعدی باید تاس ها را پرتاب کند ، و تمامی بازیکنان بین مهره های باقی مانده جستجوی خود را ادامه دهند .

خرید اینترنتی بازی فکری

خرید بازی فکری

اشتباه در برداشتن یک مهره در بازی تیک تیک

اگر یک بازیکنی یک مهره را به اشتباه بردارد و سایر بازیکنان متوجه شوند ، او باید علاوه بر آن مهره ی اشتباه ، یک مهره دیگر که قبلا برداشته است را به وسط بازی برگرداند . اگر او مهره ای نداشته باشد ، از بازی خارج خواهد شد .

موارد خاصی که ممکن است در بازی تیک تیک اتفاق بیفتد :

* تاس رنگی با رنگ سفید

هر دو تاس رنگی و اشکال دارای یک وجه سفید هستند . زمانی که یکی از وجوه مشاهده می شود ، باید بصورت خاص اقدام کنید . به طور مثال اگر در تاس رنگی ، رنگ سفید بیاید یعنی اینکه تمامی رنگ ها از آن شکل خاص که در تاس اشکال آمده است مورد تایید می باشد و تمامی مهره هایی که آن شکل را با هر رنگی داشته باشند را می توانید بردارید . به تصویر زیر دقت کنید که تاس اشکال پازل را نشان می دهد و تاس رنگی نیز سفید می باشد ، در این صورت شما می توانید تمامی اشکال پازل با هر رنگی را بردارید ( تصویر زیر ) .

 

راهنمای بازی تیک تیک
راهنمای بازی تیک تیک

* در هر دو تاس رنگ سفید بیاید !؟

درون بازی تیک تیک هرگاه هر دو تاس رنگ سفید را نشان دهند ، دیگر نباید زمان را از دست بدهید و باید تمامی مهره های وسط بازی را جمع نمایید و بازی در همین دور به پایان خواهد رسید . در این حالت نه رنگ و نه تصویر مهره ها دیگر مهم نیستند .

پایان بازی مهیج تیک تیک

زمانی که همه مهره ها جمع شدند ، بازی تیک تیک به اتمام رسیده است و ستون های هر نفر را مقایسه می کنیم ، کسی که ستون بلندتری دارد ( تعداد مهره ی بیشتری جمع کرده باشد ) برنده بازی تیک تیک خواهد بود . اگر تنها یک مهره بر روی میز باقی بماند هر بازیکن می تواند تاس ها را یک بار دیگر بیندازد ، اگر هنوز مهره ای در وسط بازی باقی بماند ، بازی تمام می شود و بازیکنان باید مهره های خود را بشمارند تا برنده بازی مشخص شود .

همان طوری که در بالا نیز به آن اشاره کردیم بازی تیک تیک دارای دو عدد تاس می باشد . تاس اشکال این بازی شامل تصاویر پازل ، ردپا ، ستاره ، رعد و برق ، گل و سفید می باشد . تاس رنگی در بازی تیک تیک نیز شامل رنگ های زرد ، سبز ، قرمز ، آبی ، بنفش و سفید می باشد .

بازی تیک تیک برای رده سنی بین 8 تا 99 سال طراحی شده است ، افراد مورد نیاز برای انجام بازی تیک تیک 2 تا 6 نفر می باشد . زمان تقریبی انجام بازی تیک تیک نیز 10 دقیقه است . بازی تیک تیک باعث افزایش هوش ، تقویت تمرکز و کنترل هوش هیجانی در کودکان می شود .

خرید بازی تیک تیک
خرید بازی تیک تیک

در صورت تمايل براي خريد بازی تیک تیک مي توانيد بر روي ( اضافه به سبد خريد ) کليک نماييد ، سپس به بخش سبد خريد رفته و ( تسويه حساب ) را انتخاب کنيد . در مرحله بعد ( ثبت نام ) و يا ( تسويه به عنوان مهمان ) را انتخاب نماييد و مشخصات خود را وارد سيستم نماييد . در مرحله بعد روش ( حمل و نقل ) را انتخاب نموده و در انتها روش پرداخت ملت را انتخاب کنيد و وارد درگاه پرداخت بانک ملت بشويد . پس از پرداخت مبلغ و ثبت سفارش ، محصول شما برايتان ارسال خواهد شد .

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: