بازی افزایش تمرکز و اعتماد به نفس دکتر اکتشاف

مشخصات بازی :

 • افزایش تمرکز و اعتماد به نفس در کودکان
 • افزایش سرعت ، دقت و توجه در کودکان
 • افزایش مهارت های حرکتی ظریف
 • مناسب برای رده سنی بالای 6 سال
 • افراد مورد نیاز برای انجام بازی 2 الی 4 نفر
 • زمان تقریبی انجام بازی 15 دقیقه
 • دارای 36 عدد کارت بازی
 • دارای 12 عدد لوله آزمایش برای انجام بازی
 • دارای 24 عدد توپ رنگی ( در 3 رنگ قرمز ، سبز ، بنفش )
 • دارای راهنمای انجام بازی
 • دارای بسته بندی زیبا و کادویی
 • ساخت ایران
بازی دکتر اکتشاف
بازی دکتر اکتشاف

دکتر اکتشاف در آزمایشگاه خود مشغول آزمایش می باشد ، او باید هر چه سریع تر مواد شیمیایی گوناگونی را با استفاده از لوله های آزمایشگاهی با هم ترکیب کند ، آیا شما دوست دارید در این کار مهم به دکتر اکتشاف کمک کنید ؟؟

برای این کار باید سریع تر از سایر بازیکنان توپ های رنگی را در بین لوله های آزمایشگاهی جابجا نمائید تا ترتیب توپ ها همان چیزی شود که در کارت های بازی تصویرش وجود دارد . در این صورت شما یک دستیار ویژه برای دکتر اکتشاف خواهید بود و برنده می شوید .

اهداف بازی دکتر اکتشاف

هر یک از بازیکنان به عنوان یکی از دستیاران دکتر اکتشاف باید هر چه سریعتر با استفاده از لوله های آزمایش توپ ها را به نحوی جابجا نمایند که در نهایت ترتیب توپ های داخل لوله ها با تصویر روی کارت های بازی یکسان شود ، هر بازیکنی که زودتر این کار را انجام دهد ، برنده بازی دکتر اکتشاف خواهد بود .

بازیکنان در هنگام جابجا کردن توپ ها بین لوله های آزمایش باید دقت کنند که توپ با دست و انگشتان آنها برخورد نداشته باشد و در صورتی که دست آنها توپ را لمس نماید و یا اینکه توپ بر روی زمین بیفتد ، بازیکن آن دور از بازی را از دست خواهد داد . بازیکنی که بتواند 5 کارت را برای خودش جمع کند ، برنده نهایی بازی دکتر اکتشاف خواهد بود .

آماده شدن برای انجام بازی دکتر اکتشاف

 1. ابتدا کارت ها را با هم مخلوط کرده و سپس تمامی کارت ها را به پشت در وسط میز بازی و یا بر روی زمین به نحوی که تمامی بازیکنان بتوانند کارت ها را خوب ببینند ، قرار دهید .
 2. در جلوی هر بازیکن 3 عدد لوله آزمایش قرار دهید .
 3. اکنون داخل هر لوله آزمایش از سمت چپ به راست به ترتیب 2 توپ بنفش ، 2 توپ قرمز و 2 توپ سبز قرار دهید ( مانند تصویر زیر ) .
روش بازی دکتر اکتشاف
روش بازی دکتر اکتشاف

شروع بازی دکتر اکتشاف

زمانی که تمامی بازیکنان آماده ی بازی هستند ، کارت بالایی را برگردانید . اکنون تمامی بازیکنان باید همزمان شروع به بازی نمایند و با توجه به تصویر کارت بازی برگردانده شده ، شروع به جابجا کردن توپ های بازی بکنند ، به نحوی که ترتیب توپ های داخل لوله های آزمایش که در دست آنها است باید مطابق و همانند چیدمان توپ های موجود در روی کارت بازی شود .

بازیکنان باید از قوانین زیر در بازی دکتر اکتشاف پیروی نمایند :

 • لوله های آزمایش باید از سمت راست مطابق با تصویر کارت ها هماهنگ شوند . ترتیب توپ ها از بالا به پایین نیز باید با تصویر کارت ها هماهنگ شود ( در تصویر زیر چیدمان درست توپ ها با کارت مورد نظر به نمایش گذاشته شده است و قابل مشاهده می باشد ) .
روش انجام بازی دکتر اکتشاف
روش انجام بازی دکتر اکتشاف
 • بازیکنان می توانند لوله های آزمایش را در جلوی خود جابجا کنند و با این کار تصویر کارت مورد نظر را ایجاد نمایند .
 • اگر بازیکنی در حین بازی توپ ها را لمس کند یا اینکه توپی روی زمین بیفتد و یا اینکه بازیکنی به اشتباه اعلام کند که توپ ها را چیده است ، در هر سه حالت فوق ، او این دور از بازی را از دست خواهد داد و باید تا دور بعدی بازی صبر کند .

مهم : همیشه باید نحوه چیدمان توپ های داخل لوله آزمایش را با تصویر کارت های بازی از راست به چپ و از بالا به پایین کنترل کنید .

بازی دکتر اکتشاف

خرید بازی دکتر اکتشاف

روش بازی دکتر اکتشاف

توجه : اولین بازیکنی که توپ های داخل لوله های آزمایش را به درستی و مطابق کارت ها بچیند ، باید فریاد بزند " کشف کردم ! " اگر تمامی بازیکنان تایید کردند که او توپ ها را درست چیده است ، آن بازیکن می تواند آن کارت بازی را برای خودش بردارد .

بازیکنان در پایان هر دور از بازی نیازی نیست که توپ ها را به حالت اولیه برگردانند ، و برای دور بعدی بازی با همان چیدمان توپ ها در دور قبل می توانند بازی را ادامه دهند . زمانی که تمامی بازیکنان آماده بودند ، یک کارت دیگر برگردانده می شود و دور جدید بازی دکتر اکتشاف شروع خواهد شد و بازی به همان صورت قبل ادامه پیدا می کند .

پایان بازی دکتر اکتشاف

اولین بازیکنی که بتواند 5 کارت در جلوی خودش جمع نماید ، برنده ی بازی دکتر اکتشاف خواهد بود .

بازی دکتر اکتشاف
بازی دکتر اکتشاف

جذاب تر کردن بازی دکتر اکتشاف

برای اینکه این بازی را بصورت هیجانی تر و جذاب تر انجام دهید ، می توانید تصمیم بگیرید که تمامی بازیکنان 3 لوله آزمایش را در دستشان نگه دارند و تا زمان تمام شدن یک دور از بازی حق گذاشتن پایین لوله ها را نخواهند داشت و به همین صورت باید توپ ها را بین لوله ها جابجا نمایند .

بازیکنان هم چنین می توانند توافق کنند که پس از برگرداندن کارت بازی ، به لوله ها دست نزنند و فقط در ذهنشان محاسبه کنند که با چند جابجایی توپ ها ، می توانند شکل مورد نظر را ایجاد نمایند ، سپس تعداد این جابجایی ها را اعلام کنند ، بازیکنی که عدد کوچک تری را اعلام کند و در واقع با جابجایی کمتری بتواند شکل مورد نظر را ایجاد کند برنده بازی دکتر اکتشاف خواهد شد و کارت را برای خودش بر می دارد . در تصویر پایین دو سمت کارت بازی به نمایش گذاشته شده است .

محتویات درون بسته بندی بازی دکتر اکتشاف :

 • 36 عدد کارت بازی
 • 12 عدد لوله آزمایش
 • 24 عدد توپ رنگی ( در 3 رنگ قرمز ، سبز ، بنفش )
 • قانون بازی

بازی دکتر اکتشاف قابلیت انجام بین 2 الی 4 نفره را دارد ، این بازی جهت گروه سنی بالای 6 سال تولید شده است ، زمان تقریبی انجام بازی دکتر اکتشاف 15 دقیقه می باشد . هدف از بازی دکتر اکتشاف افزایش تمرکز و اعتماد به نفس در کودکان ، افزایش سرعت و دقت و توجه در کودکان و افزایش مهارت های حرکتی ظریف در کودکان شما می باشد . این بازی درون یک بسته بندی رنگی و جذاب ارائه شده است که می توانید به عنوان هدیه برای کودکان و سایر اعضای خانواده از آن استفاده نمائید و لحظات شاد و مفرحی را در کنار کودکان و سایر اعضای خانواده ی خود داشته باشید .

خرید بازی دکتر اکتشاف
خرید بازی دکتر اکتشاف

در صورت تمايل براي خريد بازی دکتر اکتشاف مي توانيد بر روي ( اضافه به سبد خريد ) کليک نماييد ، سپس به بخش سبد خريد رفته و ( تسويه حساب ) را انتخاب کنيد . در مرحله بعد ( ثبت نام ) و يا ( تسويه به عنوان مهمان ) را انتخاب نماييد و مشخصات خود را وارد سيستم نماييد . در مرحله بعد روش ( حمل و نقل ) را انتخاب نموده و در انتها روش پرداخت ملت را انتخاب کنيد و وارد درگاه پرداخت بانک ملت بشويد . پس از پرداخت مبلغ و ثبت سفارش ، محصول شما برايتان ارسال خواهد شد .

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: