بازی فکری راز جنگل

بازی ابتکار عمل و حافظه

بازی معروف و قدیمی حافظه ای راز جنگل

جستجویی در سرزمین داستانهای افسانه ای ... !

مشخصات محصول :

 • مناسب برای تمامی سنین و همه اعضای خانواده
 • افراد مورد نیاز برای انجام بازی بین 2 تا 6 نفره
 • دارای صفحه ی بازی
 • ابعاد صفحه ی بازی 48 × 33 سانتیمتر
 • دارای 13 عدد کاج به همراه پولک تصاویر گنج ها
 • دارای 13 عدد کارت گنج
 • دارای 2 عدد تاس
 • دارای 6 عدد مهره ی آدمک رنگی
 • دستور العمل انجام بازی
 • دارای نشان استاندارد ایران
 • ساخت ایران – فکر آذین
بازی راز جنگل
بازی راز جنگل

داستان بازی راز جنگل ، روزی روزگاری حکمران محبوبی در کنار جنگل اسرار آمیز در قلعه ای حکمرانی میکرد . قوانینی که او وضع کرده بود چنان درست و عاقلانه بود که باعث شده بود همه او را دوست بدارند . سالها گذشت و حکمران بتدریج پیر شد و نگران اینکه چه کسی باید بعد از او بر این سرزمین بدرستی حکومت کند ، از طرفی به او بارها خبر رسیده بود که در جنگل اسرار آمیز گنجینه های عجیب و غریب پنهان شده است .

از آنجا که حکمران دوست داشت فرد لایقی را پس از خود برگزیند تصمیم گرفت کسی را که بتواند با فراست و تیز هوشی ، 3 تا از این گنجینه ها را بیابد جانشین خود کند . بنابراین بر اساس این فکر ، جارچیانی را به سر تا سر سرزمین خود روانه کرد تا به همه تصمیم خود را اعلام کند .

بازی راز جنگل
راهنمای بازی راز جنگل

بازی فکری راز جنگل
بازی فکری راز جنگل

 

بقیه داستان راز جنگل را بازیکنان بازی میکنند . آنها در جستجوی گنجینه ها به جنگل اسرار آمیز خواهند رفت . وظیفه آنها یافتن گنجینه و سپس آمدن به قلعه و فاش کردن محل مخفیگاه است . بازیکنی که به درستی سه تا از گنجینه ها را بیابد برنده ی بازی راز جنگل خواهد بود .

اجزای تشکیل دهنده ی بازی راز جنگل شامل ، 13 عدد درخت کاج ، 13 عدد پولک تصاویر گنج ها ( برای قرار گیری در زیر درخت کاج ) ، 13 عدد کارت گنج ، 6 عدد مهره ی آدمک رنگی ، 2 عدد تاس ، صفحه ی بازی و دستور بازی می باشد . نقاط قوت بازی راز جنگل باعث تقویت حافظه و تقویت روحیه گروهی خواهد شد .

آماده سازی بازی راز جنگل

درختان کاج را بطور ایستاده و تصادفی بر روی صفحه ی بازی و در 13 محل مشخص شده  بر روی صفحه بازی بچینید . هر بازیکن یک مهره را انتخاب و آنرا در نقطه شروع قرار دهد . کارت های گنج را بر زده و پشت به رو در حیاط قلعه روی محل کارت ها قرار دهید . اولین کارت را برگردانید تا تصویر آن مشخص باشد و معین شود بدنبال کدام گنج باید گشت . به کمک تاس تصمیم می گیریم که چه کسی باید بازی راز جنگل را شروع کند .

روش بازی راز جنگل

نوبت بازی بصورت گردش عقربه های ساعت می باشد . هر دو تاس در هر نوبت با هم انداخته می شود ، بازی از دروازه ی دهکده شروع خواهد شد . خانه ی هاشور خورده جلوی دهکده خانه شماره یک محسوب می شود و نقطه ی شروع بازی راز جنگل خواهد بود . بازیکنان بدنبال یافتن گنجینه ای هستند که کارت آن در حیاط قلعه رو شده است و قابل مشاده است .

هر دو تاس با هم پرتاب می شوند ولی هر یک جداگانه در نظر گرفته می شود . شما می توانید با شماره کوچک تر یا بزرگتر حرکت خود را آغاز کنید ، هم چنین می توانید در مسیر به جلو یا عقب حرکت نمائید . مثلا اگر اعداد 5 و 3 آوردید می توانید 8 خانه به جلو یا عقب و یا 5 خانه در یک جهت و 3 خانه در جهت دیگر حرکت کنید .

راهنمای بازی راز جنگل
راهنمای بازی راز جنگل

زدن مهره ی حریف در بازی راز جنگل

اگر آدمک شما با مجموع یا شماره ی هر یک از تاس ها روی خانه ای بنشیند که مهره ی حریف در آنجا باشد ، مهره ی حریف مستقیما به نقطه شروع خواهد رفت و باید از ابتدا بازی را شروع نماید .

بازیکنی که بتواند با شماره یک تاس یا بر اساس شماره هر دو تاس در کنار هر کدام از درختان کاج قرار بگیرد ، میتواند تصویر زیر آن درخت را نگاه کند و آن را به خاطر بسپارد ، البته به صورتی که دیگر بازیکنان تصویر زیر درخت را نبینند . اگر شما تصویر کارت موجود در قلعه را پیدا کردید می توانید راه قلعه را در پیش بگیرید . اغلب بهتر است در حرکت به سوی قلعه نگذارید دیگر بازیکنان از تصمیم شما آگاه شوند . هنگامی که به خانه های اطراف قلعه رسیدید باید با استفاده از شماره هر یک از تاس ها یا مجموع آنها بر روی خانه کلید بنشینید ، اگر نتوانستید روی خانه کلید بنشینید باید بازی را در اطراف قلعه ادامه بدهید و سعی کنید در نوبت های بعدی روی خانه کلید قرار بگیرید .

هنگامی که توانستید بر روی خانه کلید در کنار قلعه قرار بگیرید ، می توانید جای گنجینه ای را که پیدا کرده بودید و مربوط به تصویر موجود در قلعه بود را فاش کنید و درخت مورد نظر را بلند کرده و به دیگران نشان دهید و آنرا سر جای خودش قرار دهید و کارت مربوطه را برای خود نگهدارید . حالا یک کارت دیگر برگردانده می شود و بازیکن بعدی بازی راز جنگل را ادامه خواهد داد . در این حالت مهره ی شما در خانه قلعه می ماند و در نوبت خودتان می توانید چنانچه از مخفیگاه گنج بعدی نیز مطلع بودید آنرا نیز اعلام نمایید و کارت مربوطه را برای خود بردارید ، در غیر این صورت باید به جستجو در جنگل ادامه دهید .

برنده بازی راز جنگل

برنده ی بازی راز جنگل بازیکنی خواهد بود که بتواند مخفیگاه 3 عدد از گنجینه ها را اعلام نماید ، یعنی 3 کارت را تصاحب کرده باشد و او برنده ی بازی راز جنگل خواهد بود .

خرید بازی راز جنگل

خرید اینترنتی بازی راز جنگل

در صورت تمايل براي خريد بازی رازجنگل مي توانيد بر روي ( اضافه به سبد خريد ) کليک نماييد ، سپس به بخش سبد خريد رفته و ( تسويه حساب ) را انتخاب کنيد . در مرحله بعد ( ثبت نام ) و يا ( تسويه به عنوان مهمان ) را انتخاب نماييد و مشخصات خود را وارد سيستم نماييد . در مرحله بعد روش ( حمل و نقل ) را انتخاب نموده و در انتها روش پرداخت ملت را انتخاب کنيد و وارد درگاه پرداخت بانک ملت بشويد . پس از پرداخت مبلغ و ثبت سفارش ، محصول شما برايتان ارسال خواهد شد .

نوشتن نظر

توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: